Erkek İçin Kısa Saç Modelleri

Erkekler için kısa saç her zaman bir avantajdır. Hem bakımın hem de stil yapmanın oldukça kolay olduğu kısa saçlar, yaz kış kullanılmaya uygundur. Farklı yüz tiplerine, giyim tarzına ve saç yapısına uygun farklı modellerin olması da her erkeğin kendi stilini dilediği gibi yansıtmasına izin verir. Günümüzde erkek saç bakımının kadın bakımı kadar önemli olması nedeniyle sadece 0 ve 3 numara kesim ile sınırlı olmayan pek çok özel kısa saç modeli bulunur. Yerine göre biraz jöle ve saç spreyi ile harika sonuçlar alacağınız en trend saç kesim modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Erkekler İçin En Trend Kısa Saç Kesimleri

Yaza girerken kullanmak isteyebileceğiniz en trend kısa saç kesimleri ile hem modern hem de spor bir görünüş kazanabilirsiniz. İşte 2022’nin en trend kısa saç modelleri!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Buzzcut

Son dönemin en trend kesimlerinden olan Buzzcut, maskülen duruşu ile oldukça cool görünen bir model. Stil sahibi görünmek için harika olan bu kesim iş hayatından günlük hayata her an her yerde kullanılabilir. Özellikle kemikli yüzü ve çıkık elmacık kemikleri olanlar için ideal olan buzzcut, kendi içinde farklı alt modellere ayrıldığı için yuvarlak yüzlüler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir. Siz de tarzınız, saç yapınız ve yüz tipiniz ne olursa olsun kuaförünüzle görüşerek harika buzzcut kesimlerinden birini kendi üzerinizde deneyebilirsiniz. Asker tıraşından biraz uzun olan bu saç kesimi yazı rahat geçirmek için tercih edilebilecek en iyi alternatiflerden.

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Oxford

David Beckham ve Zac Efron gibi karizmatik erkeklerin öncülüğünde moda olan saç trendlerinden bir diğeri de Oxford saç kesimi. Saçların yan ve arka kısımlarının üstlere göre daha kısa bırakıldığı Oxford kesim, iş hayatında öne çıkmanıza yardımcı olan bir model. Dalgalı saçlı erkekler için ideal olan bu modelde üst kısımdaki saçları isteğe göre şekillendirmeniz de mümkün. Saçları ister yana yatırarak, ister geriye tarayarak sabitleyiciler yardımıyla şekillendirebilir ve son derece centilmen bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

 

Kase

Saçların yan kısmının sıfır saç kesimine yakın olduğu ve kulağın üstündeki kısmın orta boyda bırakıldığı kase modeli tarz görünüme sahip olmak isteyenler için oldukça kullanışlı. Bakıldığında ters duran kaseyi andıran bu kesim özellikle ince ve uzun yüz yapısına sahip erkekler tarafından tercih edilebilir. Saçlarınız ve yüz tipiniz bu modele uygunsa kase modelini kirli sakalla birlikte kullanarak uyumlu bir tarz oluşturabilirsiniz. Eğer isterseniz kase modelini hafif uzunluktaki kahkül veya perçemle birleştirebilir ve saçlarınızın alna bir miktar dökülmesini sağlayarak salaş bir görünüş elde edebilirsiniz. Ancak bu seçenek tamamen size kalmış!

 

Kenarlar Kısa

Saçları hafif dalgalı veya kıvırcık olanlar için harika olan bu kesimde, yan taraftaki saçların uzunluğu üst kısma göre kısadır. Üstteki saçlar ise isteğe uygun bir uzunlukta bırakılabilir, böylece dalgalı saç bukleleri daha fazla öne çıkar. Şekillendirmenin ve kullanmanın çok pratik olduğu bu kesim yaz sıcakları için idealdir, aynı zamanda her yüz tipine uyar. Bu kesimde dilerseniz üstteki saçları tarak ile şekillendirebilir veya tek tarafa yatırmayı deneyebilirsiniz. Daha dolgun bukleler için saç bakım ürünleri kullanabilir ve kişiliğinize uygun bir tarz oluşturabilirsiniz.

 

Saç Kesimine Karar Vermeden Önce

Kısa saç her erkeğin ilk tercihleri arasında olsa da her saç modeli her erkeğe yakışmaz. Kısa ve oldukça az bakım gerektiren bu saçlarla şık ve sportif bir görünüm kazanabilirsiniz. Fakat kesim tarzına karar vermeden önce kuaförünüze veya varsa güzellik uzmanınıza danışmanızda fayda var. Böylece yeni bir kesim denerken yüz hattınız, saç tipiniz, tarzınız ve kişiliğiniz ile uyumlu bir sonuç almanız çok daha mümkün hale gelir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir