Erkekler Neden Tırnak Bakımı Yaptırmalı?

Modern erkekler saç ve sakal bakımına özen gösterse de pek çok erkek için tırnak bakımı hala tartışılan konulardan biri. Oysa günümüzde kadın bakımında günlük rutinlerden olan tırnak bakım erkekler için de oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Özellikle iş hayatında zarar görmüş ve bakımsız tırnakların dışarıya bıraktığı izlenim fazlasıyla kötü olduğu için genel olarak erkekler dış görünümünü daha derli toplu hale getirmeye başladı. Bu tip basit ama etkili bir tırnak bakımının size kazandıracaklarına gelin birlikte bakalım…

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Erkekler İçin Tırnak Bakımının Önemi

Manikür ve pedikür, Eski Mısır’dan beri hayatımızda olan iki temel tırnak bakım yöntemi. Sırasıyla el ve ayak tırnak bakımına verilen isimler olan her iki yöntemin de modern bir erkek olarak hayatınızda bulunması gerekli. Özellikle düzenli aralıklarla uygulanan tırnak bakım rutinlerinin hoş ve güzel bir görünüm sunmanın yanı sıra, sağlık açısından sağladığı pek çok fayda da var. Vücut sağlığını doğrudan etkileyen ve kişisel imajınıza katkı sağlayan tırnak bakımı ile elde edecekleriniz ise şu şekilde:

İtinalı dış görünüm

Belirli aralıklarla yaptırdığınız manikür pedikür, kısa sürede pürüzsüz ve temiz tırnaklara sahip olmanızı sağlar. Tırnak yapısını yumuşatmak, tırnak uçlarındaki düzensizlikleri gidermek, kötü gözüken derilerden kurtulmak tırnak bakımı ile mümkün olur. Bunun sonucunda ise sosyal ilişkilerde ve iş ortamında daha etkileyici bir insan olursunuz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Azalan kaygı ve stres

Çevresel faktörler nedeniyle el ve ayaklarda kuruluk veya çatlak gibi sorunlar oluşabilir. Bu tip sorunlar düzenli bakım uygulamaları ile ortadan kaldırıldığından el ve ayakların rahatlatılması sağlanır. Tırnak bakım işlemlerinin masaj gibi teknikler barındırması nedeniyle bölgedeki pek çok fiziksel sorun giderilir ve vücudunuzdaki stres seviyesinin azaltılması sağlanır.

 

Ölü derilerden arınma

Tırnak bakımının sağladığı bir diğer fayda ise zamanla biriken ve cilde nefes aldırmayan ölü derilerden kurtulmaktır. Düzenli uygulanan bakım işlemleri sonucu el ve ayaklarda nasır oluşumu gibi problemler gözlenmez. Biriken ölü deriler peeling gibi yöntemlerle düzenli olarak temizlendiğinden cilde sağlık kazandırılır.

 

Hızlı kan dolaşımı

Manikür ve pedikür sırasında el ve ayaklara masaj yapılır, bu masaj bölgedeki sinirlerin uyarılması ile stres seviyesinin azalmasını sağlar. Aynı zamanda fiziksel sağlığı da doğrudan etkiler çünkü el ve ayak masajı ile bölgedeki kan dolaşımının hızlanması ve dokulara daha fazla oksijen gitmesi sağlanır. Dolayısıyla yumuşak, canlı ve rahatlamış ellere ve ayaklara sahip olursunuz, ayrıca ekstra eklem hareketliliği kazanırsınız.

 

 

Sağlıklı vücut dengesi

Tırnak bakım uygulamalarında temel hedef tırnak sağlığını artırmaktır. Düzenli aralıklarla yapılan bu işlemler tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar ve dış görünüşünüzü olumlu yönde etkiler. Bu tip bakım işlemlerinin sağladığı bir diğer fayda da mantar, nasır, çatlak gibi doku ölümüne veya deformasyonuna neden olan sorunları ortadan kaldırmasıdır. Ayrıca vücuttaki pek çok sinir ayaklardan geçtiği için bu sinirlerin rahatlatılması da tırnak bakımı ile sağlanır. Sonuç olarak düzenli manikür pedikür ile vücut kompozisyonunuz daha sağlıklı ve dengeli bir hale gelmiş olur.

 

Erkeklerde Tırnak Bakım Nasıl Yapılır?

Yukarıda sıralanan sebeplerden bir veya birkaçı nedeniyle tırnaklarınıza bakım yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Erkek tırnak bakımı kadınlarındakine göre daha temel ve basit bir seviyede olsa da işi uzmanına yaptırmak önemlidir. Günümüzde pek çok erkek kuaförü aynı zamanda tırnak bakım hizmeti de vermektedir. Manikür pedikür uygulamalarının her geçen gün erkekler arasında yaygınlaşması nedeniyle bu işlemlere uzman adresler tarafından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu aşamada doğru teknikleri bilen ve steril ekipmanlar kullanan bir adres seçmeye özen göstermeniz gerekir. 

 

Fiziksel sağlığınızı korurken duygusal stres yoğunluğunu azaltan tırnak bakım uygulamalarını düzenli olarak yaptırdığınızda gerek sosyal açıdan gerekse iş anlamında sayısız avantaj elde edersiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir