Çocuklar için En Sevimli Saç Kesimleri

Günümüzde yetişkinlere nazaran daha enerjik, cesur ve eğlenceli olan küçük çocuklar için sayısız saç modeli mevcut. Tipik olarak çocuk saç modelleri, yetişkinlerde kullanılan kesimlerin birkaç ufak uyarlamaya maruz kalması ile elde edilse de ortaya çıkan görünüm, her zaman oldukça sevimli ve modern. Ayrıca uzunluk, doku ve stil bakımından farklılaştığı için aslında çeşitlilik bakımından da neredeyse sınırsız. İşte çocuğunuzun sonraki saç kesiminde ilham alabileceğiniz en popüler modeller!

  1. Crew Cut

Bu kısa, dokulu saç kesimi temiz ve havalı görünümü ile öne çıkar. Saçların üst kısmının kısa bırakılması ile yüzün daha çok ortaya çıkmasını sağladığından, çocukların sevimliliğini vurgular. Özellikle karne ve mezuniyet dönemleri, özel etkinlikler ve doğum günü partileri için elverişlidir. Bakımlı, parlak ve güzel görünmek için ideal olan bu kesimin şekillendirilmesi de oldukça kolaydır. Ayrıca güncelliğini kaybetmeyen bir stildir ve ek bakım gerektirmediğinden rahatlıkla kullanılabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Sörfçü Saçı

Özellikle düz veya dalgalı uzun saçlara sahip çocukları sevimli gösteren kesimlerden olan sörfçü saçı, doğal güzelliği daha fazla ortaya çıkarması ile bilinir. Eğer çocuğunuzun güzel saçlarını kestirmeye kıyamıyorsanız aralara hafif kat attırarak bu rahat ve sempatik görünümü elde edebilirsiniz. Genel olarak tatlı bir kesim olan sörfçü saçında, saç boyu omuzların biraz yukarısındadır ve katlı şekilde kademelendirilir. Böylece aşırı yoğun saçları kontrol etmek ve karışmalarını önlemek de kolaylaşır. Ancak sörfçü saçının güzel görünmesi için bakım ve temizliğin ihmal edilmemesi son derece önemlidir.

  1. Çizgili Buzz Cut

Yetişkin erkeklerin çekici ve karizmatik görünmesini sağlayan popüler kesimlerden olan çizgili buzz cut, küçük çocuklar üzerinde de benzer etkiye sahiptir. Bu nedenle eğer çocuğunuz uzun saçtan hoşlanmıyor fakat sıkıcı görünmek istemiyorsa onun için tercih edebileceğiniz en ideal kesimler arasında yer alır. Genel olarak kısa ve temiz bir görünüm sunan bu çizgili model, klasik buzz cut kesimden farklı olarak hareketli ve dinamiktir. Saçın bir veya birkaç kısmından atılan belirgin çizgiler, üstteki uzun saçları alttaki kısa saçlardan ayırır ve çocuğunuzun yakışıklılığını tamamlar.

  1. French High Fade

Klasik Fransız karizması sunan bu kesim, stil vermenin kolay ve keyifli olduğu bir modeldir. Özellikle dalgalı saçlı çocuklara yakışır ve dağıldığında bile şık görünür. Saçların üst kısmına ek doku kazandıran Fransız kesimde üstler uzun ve saçaklıdır, ense tarafı ise kısa tıraşlı bırakılır. Bu sayede hem terleme problemleri önlenir hem de sevimli fakat eğlenceli bir görünüm ortaya çıkar.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Modern Mohawk

Mohawk, saçların üst kısmının abartılı şekilde uzun ve dik bırakıldığı bir kesimdir. Küçük çocuklarda ise bu kadar abartılı bir tarz, kullanım ve hijyen güçlüğü çıkarabilir. Bu nedenle çocuğunuzun yaşına uygun dinamik ve çekici bir saç kesimine gereksinim duyuyorsanız, klasik tarz yerine yaşa göre düzenlenen modern kesimi tercih etmeniz daha doğrudur. Tarzına karakter katmak isteyen çocuklarda harika görünen modern mohawk, yanların tıraşlı ve üstlerin hafif uzun bırakıldığı bir modeldir. Pomad ve jöle yardımıyla şekillendirilerek yer çekimine meydan okuyan bu kesim, her tür saç tipinde kullanılabilir.

  1. Okul Kesimi

Okul çağındaki çocuklara düzgün ve hoş bir görünüm kazandıran okul kesimi, her açıdan avantajlı bir modeldir ve her çocuğa yakışır. Kullanımı, bakımı ve temizliği kolay olduğundan ebeveynlerin ilk tercihlerindendir fakat bütün bunlara ek olarak eğlenceli ve havalıdır. Kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilen okul kesiminde saçın altları kısa, üstleri orta uzunlukta bırakılır ve jöle yardımıyla dikleştirilir. Bu sayede dağılma sorunları ortadan kalkar ve küçük beyefendiler her zaman harika görünür. 

Siz de çocuğunuzun kendi tarzını yansıtması için en ideal saç kesimini arıyorsanız, buraya tıklayarak yaşa, yüze ve tarza özel kesim yapan Cut Labs uzmanlarına danışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir