Berberlikte Eğitimin Önemi

Meslek lisansınızı almak için hem çeşitli kurumlarında hem de kuaför salonlarında gece gündüz çalışmanın, eğitim sürecini bitirdiğini düşünebilirsiniz. Ancak güzellik endüstrisinin ve moda anlayışının her geçen gün değişmesi, sizin de yerinizde sayamayacağınız anlamına gelir. Büyüyen ve yenilenen bir endüstride her zaman değişime açık olmanız ve en önemlisi, çağa ayak uydurmanız neredeyse hayatidir.

Berberlikte Eğitim Hayatı Nasıldır?

Saç kesim, boyama, cilt bakım, güzellik, makyaj gibi alt kollara ayrılan berberlik çok yönlü bir meslektir. Normal şartlarda, yöneldiğiniz alan farklı olsa da; ilköğretimden sonra ortalama 1,5-2 yıllık bir eğitim ile meslek hayatına adım atabilirsiniz. Özellikle mesleğe yeni başladığınız ilk birkaç yıl epey zorludur. Bu süreç boyunca, kendinizi geliştirmek için iyi bir usta-çırak ilişkisi kurmanız ve sadece meslek ile ilgili teknik konuları değil, müşteri memnuniyeti ve salon yönetimi gibi idari süreçleri de yakından takip etmeniz istenir. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Uzun yıllık çalışmalar ve üst düzey efor sonunda, kendi yerinizi açmaya karar verdiğinizde bu eğitimin tamamlandığını sanabilirsiniz. Fakat aslında berberlik ve kuaförlükte, başarıyı yakalamak ve daha da önemlisi koruyabilmek ancak ömür boyu eğitim ile mümkün olur.

Berberlikte Ömür Boyu Eğitimin Faydaları

Özellikle değişimin son derece hızlı olduğu çağımızda, eskiye nazaran çok çeşitli araçlar ve teknikler mevcut. Haliyle, kaynakların sınırlı olduğu eski dönemlere göre eğitim artık hiç olmadığı kadar önemli. Üstelik bu eğitimleri sadece yüz yüze değil, online eğitim platformları üzerinden tamamlamanız da mümkün. Dolayısıyla eğitim içeriklerine erişmekte herhangi bir sorun yok. Ancak hala ömür boyu eğitimin ne gibi faydalar sağladığından şüpheli iseniz şu maddeleri inceleyebilirsiniz:

  • Eğitim, belirli bir tekniği uygularken hata yapmanızı önler ve yeni stiller denerken kendinize güvenmenizi sağlar.
  • Berberlik hem yaratıcı hem de teknik bir meslek olduğundan, belirli temellerin üzerine farklı eğitimler alarak profesyonellik seviyenizi artırabilir ve yeni stillerde ustalaşabilirsiniz.
  • Moda ve güzellik sektörü sürekli güncellenir. Dolayısıyla belirli trendleri uygulayabilmek için ilk önce işin tekniğini bilmeniz, bunun içinse eğitim almanız gerekir.
  • Düzenli eğitim, kendinize yeni mesleki fırsatlar yaratmanızı sağlar. Bu sayede herkesin uygulayamadığı bazı özel stillerde ehlileşebilir ve kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirsiniz.
  • Müşterilerin kendi rahat ve güvende hissetmesi, sürekli eğitim ile mümkün olur. Çünkü böylece bazı alanlarda özellerek başarınızı kanıtlama şansı elde eder ve yetkinlik seviyenizi sürekli artırırsınız. Bu da daha fazla müşteri memnuniyeti anlamına gelir ve hata payını düşürür.
  • Kendinizi eğittiğiniz sürece birlikte çalıştığınız takımı da geliştirirsiniz. Özel yetenekler gerektiren bir salon bilincine sahip olduktan sonra, her biri rolünü başarıyla yapan bir ekibe de sahip olursunuz.
  • Eğitimin en büyük artılarından biri, çağın değişikliklerine ayak uydurmanızı sağlamasıdır. Bu sayede güncelliğinizi asla kaybetmez ve yenilikleri ilk uygulayan sayılı isimlerden olursunuz.
  • Ömür boyu eğitim sayesinde sadece teknik açıdan değil, ofis yönetimi gibi idari konularda da tecrübe kazanırsınız. Böylece maksimum kar elde etmenin yaratıcı yollarını keşfedebilirsiniz.
  • Eğitim sayesinde sektör hizmetlerine yeni bir ölçüt kazandırır ve işin kalitesini artırırsınız. Dolayısıyla hem bireysel olarak gelişmiş hem de sektöre büyük ölçüde katkıda bulunmuş olursunuz.

Özetle, mesleğe yeni başlamış veya deneyimli biri olmanız fark etmeksizin kendinizi durmadan geliştirmeniz oldukça önemlidir. Değişimin hızlı, rekabetin ise yüksek olduğu bir sektörde başarı elde etmek ve bu başarıyı korumak, ömür boyu eğitime bağlıdır. Dünya genelinde sektöre yeni bir standart kazandırmayı hedefleyen Cut Code eğitimleri, bu aşamada size fazlasıyla fayda sağlayabilir. Siz de uzmanlar tarafından teorik ve uygulamalı gerçekleşen eğitimler hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir