Berberlerin Müşteri Memnuniyetini Artırmak için Yapabilecekleri

Berberlik, rekabetin fazlasıyla yüksek olduğu bir sektör. Bu nedenle hemen her köşede rastlanan birbirinden farklı berber ve kuaför salonları arasında öne çıkmak için müşteri deneyiminin iyileştirilmesi son derece önemli. Birkaç öneriyi dikkate alarak salonunuzu alanın öncülerinden birine dönüştürmeniz mümkün. Bu kanıtlanmış önerileri uygulayarak salon içi işleyişi geliştirebilir ve maksimum memnuniyet seviyesine ulaşabilirsiniz:

  1. Rahat Salon Ortamı

İyi bir berberlik hizmeti vermek müşteriyi tanımaktan ve rahat ettirmekten geçer, bu nedenle salon rahatı deneyimi etkileyen en belirleyici faktörlerdendir. Özellikle kesim, boyama, manikür gibi uzun süre oturma gerektiren koltukların işlevine uygun ve konforlu olması son derece önemlidir. Bunların yanı sıra her salonda, rahat ve çekici bir bekleme alanının bulunması, bekleyen müşterinin ilgileneceği magazin, dergi ve içecek servisinin mutlaka yapılması gerekir. Bu sayede kişi kendini evinde gibi rahat ve huzurlu hisseder. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Steril Ekipmanlar

Berber salonları, iş gereği sık kirlenen alanlardır. Bu nedenle bu ortamların, içindeki ekipmanlarla birlikte sürekli steril tutulması gerekir. Aksi halde hem müşteri görsel olarak kendini kötü hissedebilir hem de salon içi enfeksiyon riski artabilir. Bundan dolayı kullanılan her ekipmanın kişiye özel olması, işlem sonunda iyice temizlenmesi ve genel salon imajının sağlıklı olması çok önemlidir. Örneğin; saç, sakal kesiminden sonra yerlerin bekletilmeden silinmesi ve koltuk, ayna gibi alanların kullanım öncesinde kişi için hazırlanması, müşteriyi etkileyen bir eylemdir.

  1. Deneyimli Çalışanlar

Bir berber salonunda verilen hizmetten memnun kalmanın en kolay yolu, elde edilen sonucun başarılı olmasıdır. Bunun içinse salon içi takım çalışanlarının her birinin yetenekli ve alanında uzman kişiler olması gerekir. Müşterinin aklındaki stili doğru şekilde uygulamak, yeri geldiğinde öneri stil çalışmaları yapmak ancak eğitimli bir ekip sayesinde mümkün olur. Bunun için düzenli olarak kendini eğiten, farklı alanlarda sertifikalar alan ve gelişime odaklanan berber salonları diğerlerinden çok daha fazla tercih edilir. Bu gibi ortamlarda yüksek memnuniyet olduğundan referans sistemi üzerinden daha fazla kişiye ulaşma şansı da olur.

  1. Müdavim Programı

En kaliteli kuaför ve berber salonları, uzun süreli müşterilerine özel fırsatlar sunarlar. Genel olarak verilen hizmetlerde belirli bir fiyat skalası bulunsa da müdavimler için ek indirim kampanyaları söz konusudur. Bu ise kişinin o salonu tercih etmesindeki temel faktörlerden biri olabilir. Kişinin kendini özel hissetmesine katkı sağlayan müdavim programı, çeşitli hediye ürünlerin dağıtımından ücret indirimine kadar oldukça çeşitlidir ve salondan salona değişiklik gösterir. Bu nedenle uzun vadeli başarı yakalamak isteyen her kuaför ve berber salonunun, mutlaka kendine özel indirim paketleri hazırlayarak müşteriyi ödüllendirici bir program sunması gerekir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Randevu Servisi

Berber salonlarındaki en büyük karmaşalardan biri plansız çalışma şeklidir. Randevuların aksaması, zamanında tamamlanmaması veya gelen kişinin gerekenden uzun süre beklemesi, genel deneyimin kötüleşmesine neden olur. Sunulan kesim, boyama ve bakım hizmeti ne kadar kaliteli olsa da çoğu kişi belirli bir hizmet için uzun süre beklemeyi göze almayabilir. Bu nedenle başarılı olmak isteyen her salonun ilk önce düzenli randevu tutması ve insanları aldıkları hizmete göre plana eklemesi gerekir. 

  1. Stil Öneri Hizmetleri

Bir berber salonunun öne çıkması sunduğu hizmetin benzersizliği ile mümkün olur. Bunun için eğitimli ve deneyimli bir ekip oldukça önemlidir ancak bu sırada verilen hizmetin kişiye özel olması da gerekir. Örneğin; kişinin gereksinimine en uygun stil önerilerinde bulunmak berberliğin iş tanımları arasında yer alır ve kendini özel hissetmesini sağlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir