Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkekler için çoğu zaman saç rengini değiştirmek, kadınlar için olduğu kadar kolay değil. Ancak genellikle saçların kırlaşması ile birlikte doğan saç boyama ihtiyacı, günümüzde yerini tamamen yeni trendlere bırakmış durumda. Artık saç ve sakal tarzında giderek daha maceracı hale gelen erkekler, saç boyamayı kimliği yansıtmanın başka bir yolu olarak görüyor. Altın tonlarından gümüş griye ve koyu kahveye kadar saçınıza derinlik ve tarz katmanın onlarca farklı yolu var. Peki mükemmel görünmek için saç rengi seçiminde dikkat etmeniz gerekenler neler?

Ten Rengi

Portrait of a blond male with tattooed arms on his head dressed in a plaid shirt isolated on grey vignette background.

Doğru saç rengini seçmenin en temel adımı ten rengine göre hareket etmektir. Çünkü saç ve ten uyumu, görünümüzü büyük ölçüde değiştirir. Genel olarak cilt alt tonunuzun tam tersi bir rengi seçmeniz, daha dengeli bir tarza sahip olmanız anlamına gelir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu ise koltuk altı damar rengini kontrol etmektir. Eğer damarlarınız mavi veya mor renk ise cilt altınız soğuk tonlarda olduğundan sıcak saç renklerini tercih etmeniz gerekir. Damarlarınız yeşil renkli ise cilt alt tonunuz sıcak olduğundan saç renginde soğuk tonlara yönelmeniz daha kolay olur. Böylece saç ve ten renginiz arasında mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Saç Rengi ve Yapısı

Kimi zaman ideal saç rengine ulaşmak o kadar kolay olmaz. Örneğin; koyu ve kalın telli saçlarınızı sıcak tonlara getirmek istediğinizde, birkaç kat ağartıcıya ve saçlarınızın yıpranarak şekil değiştirmesi ihtimaline karşı hazırlıklı olmalısınız. Dolayısıyla bir saç rengi belirlerken kendi saç yapınıza göre istenen etkiyi alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmalı, mümkünse bir profesyonelden fikir almalısınız. Bu sayede hem doğal saç renginize en uygun dönüşümü sağlar hem de saçlarınızı istenmeyen bir şekle sokma riskinden korunursunuz.

Yaş 

Close up portrait of handsome manly guy with beard posing in three quarters, looking in camera and happily smiling. Lifestyle concept

Genellikle erkekleri saç boyamaya iten konu yaştır ancak kırlaşan saçlara orjinal rengini kazandırmak her zaman doğru bir tercih olmayabilir. Nitekim kır saç rengi yaşınızla birlikte gelen tarza daha çok uyum sağlayabilir. Ayrıca belirli bir yaştan sonra özellikle gençlere hitap eden trendleri denemek beklenen etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle konu saç rengi olduğunda yaşınıza ve yaşınızın getirdiği sorumluluklara uygun bir tercih yapmanız, değişikliği ararken fazla zorlamamanız çok önemli.

Bütçe ve Bakım

Bearded man color hair. Process of a man hair coloring at hairdresser salon

Ne yazık ki saç rengini bir kez değiştirmek yeterli değildir ve saçınızı boyadıktan sonra artık düzenli olarak boyatmak zorunda kalırsınız. Ek olarak saçlarınızın işlem görme miktarı arttığından yıprandıcı etkilerden korunmak adına çeşitli bakım uygulamaları, maskeler ve serumlardan da faydalanmanız gerekir. Ayrıca kimi boyalı saçlar temizlik ve bakım ürünü kullanımında diğerlerinden daha meşakkatlidir ve düzgün bakılmadığında görünüme büyük ölçüde zarar verebilir. Bütün bu süreç maddi açıdan da size yük olabilir. Bu nedenle saçlarınızı boyatırken sonraki süreci düşünmeyi ihmal etmemeli, bakım ve bütçe konularını irdeleyerek karar vermelisiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kişisel Stil

Close up image of female hairdresser washing bearded men’s hair before haircut in a saloon.

Saç renginizi değiştirirken kişisel tarzınıza uygun hareket ederseniz, en iyi sonucu alırsınız. Bu aşamada hem fiziksel özelliklerinizi hem de meslek, günlük hayat, kıyafet seçimi gibi farklı parametreleri göz önünde bulundurmalısınız. Yaşam tarzınıza ve kimliğinize odaklanarak yaptığınız bir tercih sayesinde saç rengini kişisel stilinizin vazgeçilmez bir parçası haline getirebilirsiniz. Bunun içinse uzman stilistlerden veya kuaförünüzden destek alabilirsiniz.

Eğer ten renginize ve karakterinize en uygun saç rengini bulmakta zorlanıyorsanız, buradan Cut Labs stilistlerine ulaşabilir ve tam olarak sizi yansıtan saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir