Saçlarınız İçin Doğal Renklendirme Yöntemleri

Saçlarınızı trendlere uygun hale getirmek veya olduğundan bambaşka bir renge boyatmak herkesin kolayca verebileceği bir karar olmayabilir. Yeni rengin yakışıp yakışmayacağını bilememek bu tür stil seçimlerini zorlaştıran başlıca etmendir. Ancak çoğu kişi, tarzını yenilemek ve taze bir görünüm kazanmak için saçlarına çeki düzen vermesi gerektiğinin de farkındadır. Dolayısıyla yavaş yavaş ısınan havaların da etkisiyle yeni bir şeyler deneme hevesindeyseniz, doğal görünümlü bu renklendirme yöntemleri hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz!

  1. Kahve

Kahve, saçlardaki kahve tonlarını zenginleştirmenin en doğal halidir. Ayrıca saçları besleyerek parlatır ve görünümü iyileştirir. Sert bir kahveyi demledikten sonra soğumaya bırakarak doğal boyanızı da hazırlayabilirsiniz. Saça doğrudan veya bir pamuk yardımıyla uyguladığınız demli kahveyi, yaklaşık 1 saat bekletip yıkamanız tonlar arası derinliği artırmak için yeterli olacaktır.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Pancar Suyu

Kış sebzelerinden pancar, gösterişli mor rengiyle saçlara kızıl ve kahverengi geçişler sağlamak için kullanılabilir. Saçları kökten uca besleyerek kabarma, kopma ve kırılma gibi sorunları ortadan kaldıran pancar suyu boyayı, birkaç pancarı kaynatıp suyunu ayırarak hazırlayabilirsiniz. Ilıdıktan sonra saça uygulayıp beklettiğiniz bu karışım, kırmızımsı-mor tonları daha canlı hale getirebilir.

  1. Kına

Kına, saça doğal kızıl ve kahve tonları veren bitkisel bir boyadır. Ayrıca saç köklerini besleyerek ince tellerin daha gür ve parlak çıkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla sadece saçlara daha yüksek ton çeşitliliği kazandırmak için değil, kür amacıyla da tercih edilebilir. Kına tozunu sıcak su ile karıştırıp macun haline getirdikten sonra saçlara uygulayarak 1-2 saat beklemeniz gerekir. Ardından su ile durulayarak ve baş derisindeki kına izlerini pamukla çıkararak turuncu ve kırmızı tonlar elde edebilirsiniz.

  1. Adaçayı 

Adaçayı saça sağladığı birçok faydanın yanı sıra saç açma özelliği ile de öne çıkar. Özellikle açık kahve ve kumral saçlara, güneşte doğal şekilde açılmış bir hava katmak için tercih edilebilir. Demleyip rengini iyice verene kadar beklettiğiniz adaçayını, saça pamuk yardımıyla uygulayıp su ile durulayarak ara geçişli açık kahve tonlara sahip olabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Papatya

Papatya, saçlara adaçayından çok daha sarı ağırlıklı bir renk kazandırır. Bu nedenle yaygın olarak kullanılan doğal saç açma yöntemlerinin başında gelir. Saçlardaki sarı tonların aydınlığını artıran papatya suyunu, hem saç derisini sakinleştirmek hem de tarzınızı doğal şekilde değiştirmek için tercih edebilirsiniz. Üstelik papatya suyunu saç uçlarına daha yoğun uygulayarak veya aralara gölgelendirme yaparak saçlarınıza doğal bir hareket de kazandırabilirsiniz.

  1. Havuç

Havuç, içindeki beta karotenler sayesinde harika bir renk vericidir. Aynı zamanda saçların daha parıltılı tonlara ulaşmasına ve güçlenmesine destek olur. Birkaç havuzu kaynatıp suyunu soğuttuktan sonra saça uygulayarak, ardından su ile durulayarak doğal kırmızı-turuncu tonlar elde edebilirsiniz.

  1. Limon Suyu

Saçlardaki güneş ışığı etkisini artıran bir diğer doğal renklendirici ise limon suyudur. Tıpkı papatya gibi saçlardaki sarı aydınlığını artıran limon suyu da tarzınızı bir anda değiştirmeye yardımcı olabilir. Bunun için saçlara limon suyu sürüp doğrudan güneşte bekleyebilir veya kaynattığınız limon suyunu saça uygulayıp ardından durulayabilirsiniz. Ancak güneş altında bekleme yönteminde süreyi ne kadar uzun tutarsanız, sarıların aydınlığı da o kadar fazla olacaktır. Dolayısıyla renklendirme sırasında ten renginizi ve doğal saç renginizi göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önemlidir.

Saçların doğallığını yitirmeden renklenmesi hoş olsa da bu işlemi evde tek başınıza yaptığınızda sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Beklentilerinizin tam olarak karşılandığından emin olmak için yapabileceğiniz en iyi şey bir uzman görüşü almaktır. Buraya tıklayarak oluşturacağınız bir Cut Labs randevusu ile saç tipinize, yüz yapınıza ve isteklerinize en uygun doğal renklendirme işlemini de garantileyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir