Retro Saç Stilleri

Tıpkı giyimde olduğu gibi erkek saç modası da sürekli geriye dönüş halinde. Buna göre bir zamanlar sadece film yıldızlarının ve sanatçıların uyguladığı abartılı retro stiller, artık sokak modasına inmiş durumda. 20’li yılların comb over tarzından 50’lerin pompadour kesimlerine kadar, zamanın en ikonik saç kesimlerini stilinize uygun hale getirmeniz mümkün. Modern dokunuşlarla günümüze uyarlanan ve eskimeyen retro saç kesimlerine gelin yakından bakalım!

  1. Comb Over

1920’li yılların en popüler ve klasik erkek saç kesimlerinden olan comb over, özellikle temiz ve çekici görünmek isteyenlerin favorilerinden. Dönemin film yıldızlarından ilham alan bu kesimin, bir erkeğin en güçlü ve karizmatik tarafını ortaya çıkarmaya aday olduğu söylenebilir. Kısa kesilmiş temiz saçların belirgin bir şekilde yana yatırıldığı ve tarandığı bu modeli, iş hayatında veya resmi davetlerde çekinmeden kullanabilir, görünümüzü bir üst düzeye çıkarmak için klasik aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz özenle biçimlendirdiğiniz saçlarınızı undercut veya fade cut ile birleştirerek de kullanabilirsiniz, böylece daha modern bir görünüm kazanmış olursunuz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Pompadour

Elvis Presley ile bütünleşen pompadour kesim, esas popülaritesini 1950’lerde kazanmış bir model, günümüzde ise daha modern haliyle tekrar gündemde. Saçların üst kısımlarının karakteristik şekilde ve fazlaca uzatıldığı pompadour kesimi, her an dikkat çekmek isteyen ve kendine güvenen bütün erkekler kullanabilir. Ancak bu retro tarzın günlük hayata uyarlanan daha az iddialı versiyonları da mevcut. Örneğin; saçların üst kısmını bir miktar uzatıp yana yatırabilir veya uzun saçları dalgalı bırakarak pompadour kesime daha yenilikçi bir bakış kazandırabilirsiniz. Dilerseniz üstteki saçları katlı şekilde uzatabilir ve kombin önerisi için stilistinize danışabilirsiniz.

  1. Quiff

Saçları kalın ve yumuşak olan erkekler için ne yazık ki sınırlı saç stili mevcuttur. Quiff ise her erkeğe yakışmakla birlikte özellikle bu gruba hitap eder. Pompadour tarzdan ilham alan quiff, çok daha kullanışlı ve modern bir versiyondur, dolayısıyla klasik veya spor tarzla birlikte rahatlıkla komninlenenilir. Saçların üst kısmının düz kesildiği bu stil için saçlarınızı orta uzunlukta bırakabilir, dilerseniz Zac Efron ve Robert Pattinson gibi ünlülerin tarzından ilham alabilirsiniz.

  1. Shag

1960’ların hippi akımından esinlenen shag; özellikle katlı, rahat ve salaş bir görünüm yakalamak isteyen erkekler için en ideal tarzlardan. Saçlarınızı uzatmaya devam ederken unisex ve yerine göre dönüşümlü bir kesim arıyorsanız, shag sizin için de alternatif bir model olabilir. Genel olarak omuz hizasında ve katlı kestirerek uzattığınız saçlarınızı fönleyerek kullanabilir, gerektiğinde saç şekillendiricilerden faydalanarak uç kısımları dışa doğru kıvırabilirsiniz. Böylece hem profesyonel iş hayatına hem de günlük kullanıma kolayca uyarlanan bir tarz elde edersiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Scruffy

Dalgalı veya kıvırcık saçlarınızı cesur ve retro bir tarza kavuşturmak için, dağınık scruffy stilinden faydalanabilirsiniz. Buklelerinizi daha belirgin hale getirip şekillendirerek tarzı en ideal haline getirebilirsiniz. Genel olarak dalgalı saçlarınızı geriye doğru tarayıp serbest bırakarak ve bir miktar sabitleyici kullanarak bu doğal ama çekici tarza siz de sahip olabilirsiniz. Üstelik görünümü takım elbiseden kot pantolona gardrobunuzdaki bütün kıyafetlerle rahat rahat kombinleyebilirsiniz.

Retro saç kesimlerinden birini tercih etmeden önce yapmanız gereken en önemli şey, kıyafetinizi ve katılacağınız etkinliği iyi belirlemek. Her ne kadar bu ikonik kesimler genel kullanıma sahip olsa da bu kadar çarpıcı kesimlerden birini tercih ederken kullanım amacını göz önünde bulundurmakta da fayda var. Dolayısıyla doğru kıyafet, doğru ayakkabı ve doğru etkinlikle retro saç stilinizi mümkün olan en çekici hale getirebilirsiniz. 

Kişisel tarz konusunda daha profesyonel bir tavsiye alarak her an doğru tercihleri yapmak içinse buraya tıklayabilir ve Cut Labs uzmanlarına danışabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir