1920’lerin Erkek Saç Stilleri

Herkes bilir ki 1920’ler zarif beyefendilerin ön planda olduğu yıllardı. Düz, parlak ve kaygan saçlarının yanı sıra takım elbiseleri ve şapkaları ile her daim görünüşüne önem veren erkekler, genel olarak birkaç saç kesim modelini tercih ediyordu. Hemen hemen herkesin benzer görünümde olduğu bu yıllar, günümüzde de retro saç kesim tarzlarına ilham olmuş durumda. Bu kadar özenli, itinalı ve tam centilmen işi olan saçları siz de yerine göre kendi tarzınızla bütünleştirebilir ve adeta zamanda yolculuk yapabilirsiniz. O halde 1920’lerin bugün bile moda olan saç stillerine gelin yakından bakalım!

  1. Yana Ayrılmış Saç

Bir dönem bütün erkeklerin kullandığı stillerden olan yana ayrılmış saç, klasik bir centilmeni tanımlıyordu. Günümüzde de Hollywood aktörlerinden yıldız futbolculara kadar, özellikle resmi davetlere katılan ünlü isimlerde bu saç modeline rastlamak mümkün. Yana ayrılmış saçın püf noktası ise ilk önce saçları doğru uzunlukta uzatmak ve briyantin veya pomad gibi bir saç şekillendirici kullanarak yandan ikiye ayırmak. Hafif parlak görünümü ve sabit yapısı ile gün boyu bozulmayan bu saçları sadece özel etkinliklerde kullanmanıza gerek yok, dilerseniz gün içinde centilmen ve asil havanızı sürekli korumak için de yana ayrılmış saçı tercih edebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Arkaya Yatırılmış Saç

Yana ayrılmış saça benzer şekilde dönemin yıldızlarından olan arkaya yatırılmış saç da bütün erkeklerin favorisiydi. Yana ayrılmış saça kıyasla biraz daha uzun saçlarla elde edilen bu saç da aynı derecede karizmatik görünen saç kesimlerinden. Arkaya yatırılmış görünümün sırrı ise basitçe, saçların arkaya doğru taranacak kadar uzamasına izin vermek. Sonrasında, saç şeklini koruyan fakat biraz parlak görünen bir sabitleyici üründen yararlanarak siz de bu şık ve asil stile sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı yana ayırarak kullandıktan bir süre sonra uzadığını fark ederseniz, anında arkaya yatırılmış saç modeline dönebilirsiniz. Böylece her iki modeli de kendi üzerinizde denemiş olursunuz.

  1. Kısa Pompadour

Pompadour denilince akla Elvis Presley gelse de 1920’ler ondan daha önceki dönemdi ve henüz o kadar dikkat çekici bir kesim ortaya çıkmamıştı. Tıpkı diğer stiller gibi, dönemin sade ve şık tarzına uygun şekilde popülerleşen kısa pompadour da temiz bir görünümü destekliyordu. Bugün de karşı taraf üzerinde benzer bir izlenim bırakan kısa pompadour, minimal olmasına rağmen seksi bir model; ayrıca günlük hayattan özel etkinliklere kadar her yerde kullanım için ideal. Ensenin ve yanların temiz ve kısa tutulduğu bu stili öne çıkaran özelliği ise başın üst noktasındaki saçların görece uzun ve şekilli olması. Kısaca üstleri birkaç cm uzun bırakarak ve şekillendirerek, bu çarpıcı stile sahip olmanız mümkün. 

  1. Ortadan İkiye Ayrılmış Saç

1920 denilince akla gelen ikonik modellerden bir diğeri olan ortadan ayrılmış saç, aslında önceki stillerle benzerlik gösteriyor. Günümüzde daha çok genç erkeklerin sportif kombinlerle birlikte kullandığı bu kesim, saçların orta uzunlukta kesilmesi ve tam ortadan iki tarafa ayrılması ile ortaya çıkan bir model. Haliyle hem cool, hem de çekici görünmek için son derece uygun. Üstelik bu stil için sabitleyici kullanıp kullanmamak size kalmış çünkü bu modelde saçların parlak görünmesi gibi bir zorunluluk yok. Temizleyip güzelce taradığınız saçlarınızı ortadan ayırarak bu rahat stili kullanabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Dalgalı Saç

Saçlarınız dalgalıysa 1920’lerin rahat kesimlerinden olan bu modeli rahatlıkla deneyebilirsiniz. Genel olarak yanların ve ensenin tertemiz bırakıldığı dalgalı saç modelinde, saçların üst kısmını bir miktar uzatmanız gerekiyor. Tercihen uzun buklelerinizi şekillendirebilir, yana ayırabilir veya geriye tarayabilirsiniz. Çok yönlü olan bu stili dilerseniz saçlarınızı katlı kestirerek tamamen farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Saç ve sakal stilinizi klasikleşen retro tarzlara göre yeniden düzenlemek istiyorsanız, işin ehli profesyonelleri tercih etmeniz en doğrusu. Gerçek bir centilmen gibi görünmenin yeni yollarını arıyorsanız, buraya tıklayarak ihtiyacınız olan üstün hizmeti edinebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir