Mauro Icardi’nin Kullandığı Tüm Saç Stilleri! (1/2)

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Mauro Icardi, sadece sahip olduğu gol krallıkları ile anılmıyor. Aynı zamanda hemen hepsi yepyeni bir trend başlatan farklı saç stilleri ile de biliniyor. Erkekleri saç açıcı ile tanıştıran ilk isim olması ise onu erkek stilinin en ünlü yol göstericilerinden biri haline getiriyor. O halde sahip olduğu her saç stili ile adından söz ettiren Mauro Icardi’nin bugüne kadar yaptırdığı en etkileyici tarzlara biraz daha yakından bakalım!

  1. Mohikan

Icardi, Galatasaray’da yıldız bir futbolcuya dönüşmeden önce kariyerine F.C. Barcelona kulübünde devam ediyordu. Bu yıllarda henüz platin saç rengini denememiş olan futbolcunun saçları orjinal rengindeydi. Fakat Icardi, saçları doğal renkte olmasına rağmen yine sıra dışı saç tarzı ile futbol dünyasının ikonik isimlerindendi. Yanlarda ve arkalarda kısa kesilmiş, üstte ise daha uzun bırakılmış mohikan tarzı Icardi’nin kariyerinin ilk yıllarında denediği modellerden biriydi. Icardi, kariyerini Galatasaray’da sürdürdüğü bir dönemde de saçlarını mohikan hale getirdi. Ancak bu sefer tepede dikleştirdiği dik kısımları platin, altta kalanları ise kendi renginde kullanmayı tercih etti.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Mullet

Mullet saç tipi normalde yanlarda ve arkada kısa, üstte daha uzun saçlardan oluşan bir kesimdir. Yenilikçi görünümleri seven Icardi’nin mullet kesimi ise orjinalinden çok daha dağınık bir forma sahiptir. 80’lerden ilham alan mullet kesimi, başın üstlerinde uzun altlarında kısa saçlardan oluşarak Icardi’ye katmanlı bir görünüm kazandırıyordu. Cesur ve öz güvenli bir imaj çizen bu model, Icardi’nin sıra dışı kişiliğinden ilham alanlar için de en doğru kesimlerden biri olabilir.

  1. Kısa ve Röfleli

Icardi’ye özgü bir diğer görünüm olan kısa ve röfleli saç kullanımı çok yönlü olan bir modeldir. Hemen her erkeğin kendi stiline kolayca eklenebilir olması, bu modeli ikonik hale getirir. Röfleler saça boyut ve derinlik katarak tarzı çok daha ilgi çekici hale getirir. Saç rengini değiştirirken Icardi’den esinlenen röflelere başvurmak hem genel görünümü tazelemek hem dearalara doku katmak için harikadır. Saçın altlarda kısa üstlerde uzun olması ise şekillendirme açısından pek çok olanak tanır. Düz fönlü şekilde kullanıldığında daha resmi, dağınık halde ise rahat görünüm sunan bu kesim saçına hareket kazandırmak isteyen her erkek için idealdir.

  1. Buzzcut

Diğer adıyla asker tıraşı olarak bilinen buzzcut, temiz görünümü ve az bakım isteyen yapısı sebebiyle erkeklerin favorisi olan kesimlerden. Icardi’nin buzzcut kesimi ise klasik görünümü sonraki seviyeye taşıyan yenilikçi bir forma sahiptir. Saçları sıfıra vurmak zorunda kalmadan kısa ve düzenli hale getirmek isteyenlere uygun olan bu kesim, öndeki belirgin ayrımı ile klasik buzzcut kesimlerinden farklıdır. Saçların uygun şekillendirici yardımıyla bir taraftan ayrılması hem klasik görünüp hem sıra dışı olmaya yarar. Dolayısıyla altların sıfıra yakın kesildiği bu tarz, minimal dokunuşlarla adından söz ettirmek isteyenlerin favori modellerindendir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ağartılmış Saç

Elbette Icardi’yi futbolun stilist ismi haline getiren imza özelliklerinden biri platin rengine boyanmış saçları. Platini kimi zaman röfleli kimi zaman ise genel görünümünde kullanmaktan hoşlanan Icardi, dönem dönem pembe gibi farklı tonlara da yönelmeyi tercih edebiliyor. Dolayısıyla platin rengi bu görünüm de tarzıyla dikkat çekmek isteyen erkeklere ilham olabilir.

Mauro Icardi, sahadaki etkileyici hareketlerinin yanı sıra saha dışındaki stilist duruşu sebebiyle de sizi etkiliyor olabilir. Saç stilini sık sık değiştirmeyi seven yıldız ismin bir sonraki görünümünün ne olacağı bilinmiyor. Fakat bu durum, sizin de kişisel tarzınızda yeni şeyler denemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Icardi’den ilham alan görünümlerle tanışmak isterseniz, buraya tıklayarak Cut Labs randevunuzu oluşturabilir ve tarzınızı yepyeni bir hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir