Kpop Şarkıcılarının Kusursuz Saç Stilleri

Kpop dünyası akıl almaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu renkli dünyanın yetenekli şarkıcıları ise makyajları, kıyafetleri ve elbette klasiklerden bir hayli uzak olan cesur saç modelleri ile dünya genelinde yankı uyandırıyor. Dolayısıyla siz de klasik erkeksi stillerin yerine çok daha yenilikçi ve farklı olan Kpop saç kesimlerine geçmek istiyor olabilirsiniz. Ama bu havalı trendi yakalamadan önce en ikonik modelleri ve bu modellere nasıl bakmanız gerektiğini öğrenmeniz daha doğru olur. İşte Kpop akımının en popüler saç trendleri!

  1. Perde Kahkül

Bu Kpop saç stili, çoğu yüz şekline uygundur ve aynı zamanda hem gösterişli hem sade bir görünüm sunar. Saçınızı sadece tepeden uzatarak veya tamamen uzamasına izin vererek bu basit ama modern akımı siz de yakalayabilirsiniz. Genel olarak düz saçlarınız varsa yapmanız gereken tek şey, saçlarınızın uzamasına izin vererek ortadan ayrılmış bir kakül kullanmaktır. Ancak özellikle çene çizgisini vurgulamak ve yüzünüzde yukarıdan aşağıya incelen bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kakülleri fön makinesi yardımıyla çenede içe doğru kıvırmayı deneybilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Twist Alt Kesim

Klasikle harmanlanmış bir görünüm arıyorsanız, zamansız yaklaşımı ile öne çıkan bu kesim tam sizlik olabilir. Özellikle saçlarınızı kısa veya orta uzunlukta kullanmaktan hoşlanıyor, ense ve yan taraflarda ise tıraşlı bırakmayı tercih ediyorsanız, büklümlü alt kesimi yaşamınıza kolayca dahil edebilirsiniz. Üst kısımda yine günlük alışkanlıklarınıza bağlı olarak doğal saç rengini koruyabilir, daha çarpıcı bir etki için farklı renkler kullanabilir veya röfle ekleyebilirsiniz.

  1. İki Bloklu Kesim

İki bloklu kesim, Kpop ile özdeşleşmiş ikonik bir stildir ve bütün yüz tiplerine uyum sağlar. Fakat en çok yuvarlak yüzlere yakışır. Genellikle genç erkeklerin tercih ettiği bu stili uygulamak için başın üst kısmını uzun, arka ve yan kısımlarını ise kısa bırakmanız yeterlidir. Bu bakımdan klasik saç kesimlerine benziyor olsa da iki bloklu kesimi farklı kılan ana özelliği başın üst bölgesindeki saçların kulak hizasına kadar gelmesi ve mükemmel şekilde düzleştirilmiş olmasıdır. Ayrıca dileyenlerin mavi, yeşil, pembe gibi renklerle bu kısımları vurgulaması için de mükemmeldir.

  1. Yana Süpürme

Tarzınızla fark yaratırken bakımı kolay bir stil edinmek istiyorsanız, saçların genellikle kısa ve orta uzunlukta bırakıldığı yana süpürme sizin için en harika seçenek olabilir. İki bloklu saçın daha güncel versiyonu olarak kullanılan bu stilde, saçlar yanlarda ve arkada kısayken üstte uzundur ve bir tarafa doğru ayrılmıştır. Dokulu kesilen üst taraflar başın bir tarafına doğru belirgin şekilde taranırken tepede hacimli bir görünüm yaratır, yanlarda ise tıraşlı altların açıkça görünmesini sağlar. Bu modern tarza daha kişisel bir dokunuş eklemek isterseniz, uç kısımlarda hafifçe renklendirebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Kase Kesim

Kase kesim, aslında çanak kesiminden ilham alan bir stildir, bir taraftan da iki bloklu kesime benzer. Eğer iki bloklu kesimdeki tek düzelik hoşunuza gitmiyorsa, biraz daha dağınık ve özgür görünen kase kesimi denemeniz daha doğru olur. Bu cesur stili daha heyecanlı hale getirmek içinse yılın rengi olan şeftali tüyünü, pastel pembeleri veya yeşil, mavi tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  1. Dağınık Katlı Saç

Halihazırda orta uzunlukta kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı hızla en ikonik Kpop trendine dönüştürebilirsiniz. Keskin ve çarpıcı görünen dağınık saç, yumuşak lülelerden ve ara katlardan oluşan konik bir kesimdir. Bütün giyim tarzlarına uyar fakat özellikle katmanlı giyim tarzı ve sokak modası ile birleştiğinde harika görünür. Kaküllerinizi uzun tutarak, saçlarınızı katmanlı kestirerek ve daha doğal bir dağınıklık için biraz jöle kullanarak bu rahat stili anında elde edebilirsiniz.

Tarzınızla göze batmak için Kpop sizin de ilham almanız gereken güçlü bir akım olabilir. Fakat her şeyi dozajında uygulamak, yüz ve saç tipinize en çok yakışan modeli bulmak uzmanlık isteyen bir iştir. Hemen buradan Cut Labs randevunuzu oluşturarak ilham aldığınız Kpop şarkıcısının stilini size uygun şekilde kopyalayabilir ve kendi özgün akımınızı başlatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir