Kış Aylarında En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri

Mevsimler değiştikçe günlük alışkanlıklarımız, rutinlerimiz, davranış şekillerimiz ve pek çok şey değişmeye devam ediyor. Nasıl ki mevsimler değiştikçe giyim tarzımızı değiştiriyorsak, saç şekillerimiz de bu değişimden nasibini alıyor. Bu hem mevcut giyim tarzına uyum sağlamak hem de kendimizi iyi hissetmek açısından son derece önemli. Peki tüm dünyada kış aylarında en çok tercih edilen saç modelleri hangileri? Sizler için tarzınızı oluşturmanıza yardımcı olacak kısa bir liste hazırladık… 

French Crop

Günümüzde artık her saç stili yaştan bağımsız olarak kullanılabiliyor. Yani bir saç stilini gençliğinin ilk çağlarındaki bir erkek de yaşlı bir erkek de kullanabilir. İşte French Crop da bu tarz saç stillerinden biri. Ayrıca eğer saçlarınızın ön kısmında açılmalar başladıysa, bu açılmaları gizlemek için ideal bir model olduğunu söylemek de mümkün. Bu modelde uzun ve saçaklı şekilde bırakılan üst kısımlara, kısa şekilde bırakılmış ense ve kulak altı kısımları eşlik ediyor. French Crop stilinin gün içinde yormayan, temiz ve kullanışlı bir havası var. Üstelik saçlarına düzenli olarak bakım yapan erkekler için de ideal. Bu saç stili ile hem spor etkinliklerinde rahat bir şekilde hareket edebilir hem de iş hayatına rahat bir şekilde entegre olabilirsiniz. Bu modeli düzenli olarak korumak için birkaç haftada bir kuaföre gitmeniz yeterli!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Quiff

Eğer Pompadour saç modelini beğeniyor fakat kendinize göre biraz abartılı buluyorsanız, bu durumda Quiff tam size göre bir model demektir. Quiff saç stilini yaşınızdan ya da yüz şeklinizden bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Yine de yüzü biraz uzun olan erkeklerin daha çok tercih ettiğini söylemek mümkün. Bu modele Presley tarzının biraz daha kısaltılmış hali de diyebiliriz. Bu modelin her ne kadar farklı varyasyonları olsa da, bu varyasyonlar kesim tarzı olarak birbirine oldukça benziyor. Yan saçlar kısa tutulurken, arka kısımda ise yumuşak bir geçiş sağlanıyor. Üst taraf ise saçların uzunluğu ile uyumlu bir seviyede kesiliyor ve yana ya da geriye doğru taranıyor. Özellikle saçları gür ve canlı olan erkeklerde bu şekilde etkileyici bir görünüm yaratılabiliyor. Quiff modeli günlük hayat için son derece ideal bir saç stili olmasına rağmen iş hayatında da özgürce kullanılabilir. 

Katlı Kesim

Özellikle ince ve düz saçlara sahip olan erkekler için ideal olan katlı kesim hem yaz aylarının hem de kış aylarının en çok tercih edilen modellerinden biri. Bu modelin oluşturulmasındaki en temel nedenlerden biri saçlara hacim kazandırmak. Yani hacimsiz ve havasız görünün saçlar katlı kesim sayesinde dolgun bir hale getirilebiliyor. Bu modelde hem saçlarınızın uzunluğunu hem de katman aralığını kendi tarzınıza ve tercihlerinize göre belirleyebilir, hayatınızın her döneminde bu saç stilini kullanabilirsiniz. 

Klasik Hipster

Kış aylarında bere ya da atkı gibi aksesuarların kullanımı yaygınlaşıyor. Dolayısıyla saç stilinin de bu aksesuarları kullanmayı kolaylaştırması gerek. Bu saç kesimi hemen hemen tüm kombin seçenekleri ile değerlendiriliyor fakat daha çok smart casual giyim tarzı ile özdeşleştiğini söylemek mümkün. Çok katmanlı bir yapıya sahip olan bu model günlük yaşam içerisinde sakallı ya da sakalsız şekilde kullanılabilir. Bu saç kesimini isterseniz dağınık isterseniz de yana yatırarak kullanabilirsiniz. Giyim tarzınız bu saç kesimini nasıl kullanmanız gerektiği konusunda belirleyici olacaktır. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Siz de kış aylarında yukarıdaki saç modellerinden birini kullanabilir, mevsimler değişse de kendi tarzınızı ortaya koymaya devam edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir