Berberler İçin Yeni Trendler: Erkeklerde Saç Aksesuarları

Erkeklerin kılığına, kıyafetine ve tabii ki saçlarına eskisinden çok daha fazla özen gösterdiği bir gerçek. Saç kesimleri de artık eskisi gibi tek tip değil. Aksine klasik ve temiz buzzcut kesimden pompadaur stile kadar herkesin kendine yakıştırdığı farklı farklı modeller mevcut. Erkek saç kesiminde esneklik arttıkça tarzı öne çıkaracak aksesuar kullanımı da artıyor. Bu nedenle önceden sadece kadınların kullandığı saç aksesuarlarının birçoğu bugün, uzunlu kısalı bütün erkek saçlarında kullanılabiliyor. İşte son yılların yeni trendi erkek saç aksesuarlarına derinlemesine bir bakış!

  1. Taç

Uzun yıllardır futbolcularda görmeye alışkın olduğumuz taçlar, en sık karşılaşılan erkek saç aksesuarları arasında. Özellikle sportif faaliyetlerde sağladığı işlevsellik nedeniyle kullanılan taçlar, kimi zaman tarzın vazgeçilmez bir parçası oluyor. Zikzaklı, düz, ince veya kalın üretilen taçlarda oldukça fazla ürün çeşitliliği mevcut. Bu nedenle kendi tarzınıza ve giyim stilinize en uygun modeli bulmanız oldukça kolay. Gün içinde saçlarınızın gözünüzün önüne gelmesini istemediğiniz her an rengarenk taçlardan faydalanabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Bandana

Kumaştan elde edilen bandanalar, çok yönlü saç aksesuarları arasında. Farklı şekillerde katlanarak kullanılan bandanalar tarzına renk katmak isteyen erkekler tarafından yaygın olarak tercih ediliyor. Özellikle bisikletçilerin kimi zaman boynuna kimi zaman başına kimi zaman ise bileğine bağladığı bandanalar, birçok renk, desen ve tasarımda üretildiğinden hemen herkesin sevdiği ürünlerden. Genellikle mendile benzeyen bir kumaş parçası olan bandanaları, özellikle sıcak havalarda başınızı güneşten korumak ve karizmatik yönünüzü yansıtmak için kullanabilirsiniz.

  1. Saç Bandı

Tenis oyuncusu Rafael Nadal ile birlikte popülerleşen saç bandı, aslında bandanaya fazlasıyla benzeyen bir aksesuar. Fakat farklı olarak lastikli bir yapıya sahip ve bağlama gerektirmiyor. Esnetilerek başa takılan saç bandı, genellikle havlu kumaştan üretilerek sportif aktivitelerde yaşanan terleme sorununu çözüyor. Ayrıca orta veya uzun saçlı erkekler için gözün önüne gelen saç problemini ortadan kaldırıyor. Tıpkı diğer ürünlerdeki gibi sayısız model çeşitliliği bulunan saç bantlarını, gün içinde tarzınızı hareketlendirmek için takabilirsiniz. Böylece hem spor hem cool bir görünüm elde edersiniz.

  1. Lastik Toka

Lastik toka, yarım topuz veya tam topuzun olmazsa olmazlarından. Aynı zamanda daha uzun saçlı erkeklere saçlarını yarım toplama, at kuyruğu yapma veya ensede toplama gibi avantajlar da sunuyor. Lastik yapısı sayesinde genişleyen ve farklı saç bağlama çeşitlerinde kullanılan lastik toka, tarzınıza daha temiz ve düzenli bir hava katmak için tercih edebileceğiniz ürünlerden. Jared Leto gibi saçlarınızı arkada örerek veya bağlayarak en resmi etkinliklere bile rahatlıkla katılabilirsiniz. Özenle topladığınız saçlarınız zarar görmesin isterseniz, lastik tokanın daha yumuşak lastikten yapılan ve metal içermeyen modellerini tercih edebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Mandal Toka

Büyüklü küçüklü ve renk renk üretilen mandal tokalar, tarzı bütünlemenin en iyi alternatiflerinden. Kullanımın bir hayli kolay olduğu mandal tokaları, özellikle başın tepesinde katmanlı bir görünüm elde etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Lastik toka kullanmak yerine tercih edeceğiniz mandal tokalar sayesinde, tarzınızı çok daha gösterişli ve çekici hale getirebilirsiniz. Üstelik saç renginiz ve giydiğiniz kıyafet ile uyumlu bir modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin, koyu renk saçlarınızla kontrast oluşturmak için altın, gümüş, sarı gibi gösterişli renkleri tercih edebilirsiniz. Buklelerinize görünmez bir kaldırma efekti vermek içinse saçınızla aynı renk olanları kullanabilirsiniz. 

Saç aksesuarlarını günlük hayatta veya resmi ortamlarda kullanmanız mümkün. Ancak en çekici kullanım ve özgün tarz için işin uzmanlarından fikir almanızda fayda var. Profesyonel saç tasarım ekibi Cut Labs ile çalışarak tarzınızı güncellemek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir