Sosyal Medyada Parlayan Saç Modelleri

Sosyal medyanın günlük alışkanlıklar ve kişisel tarz üzerinde büyük etkisi olduğu bir gerçek. Erkek kişisel bakımının da sosyal medyanın etki alanına girdiği düşünüldüğünde, ufukta yenilikçi ve heyecan verici birçok yeni stilin olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. TikTok ve Instagram gibi platformların yükselişiyle birlikte erkek tarzı hem kullanılan bakım ürünleri hem de kesim teknikleri bakımından yepyeni bir döneme girdi. Gelin, son yıllarda bir anda trend olan ve hala günümüzde yaygın olarak kullanılan, en viral erkek saç modellerine yakından bakalım!

  1. Wet Mop

İlk çıkışını Tiktok fenomenleri sayesinde yapan Wet Mop, diğer adıyla “Tiktok kesim” olarak bilinen bir saç modeli. Rahat ve doğal görünümüyle öne çıkan bu stil, özellikle Z kuşağı erkeklerin tercih ettiği, hemen her saç tipiyle birlikte kullanılabilen bir model. Klasik kase kesiminin yenilenmesiyle elde edilen Wet Mop, klasik bir Justin Bieber kesiminin dalgalı ve dağınık versiyonu olarak da ifade edilebilir. Genellikle ön tarafta kaşın alt çizgisinde hizalanan bu kesim için kuaförünüzden dalgalı bir çanak talep edebilir, uzunluğu ise kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Dağınık Kahkül

Diğer adı “Fringe cut” olan bu kesim de son dönemde sosyal medyada öne çıkan yıldızlar arasında. Kendi içinde birçok farklı versiyonu olan dağınık kahkülün temelinde, başın ön kısmındaki saçları uzatarak alna düşürme fikri yer alır. Kahkülün uzunluğu ve yanlara ayrılma durumu ise kişisel stile göre alınan bir karardır. Genellikle öndeki saçlarla birlikte başın üstündeki saçlar da uzun bırakılır, alt taraf ise daha rahat kullanım için katlı şekilde tıraşlanır. Her saç tipinde kullanılan dağınık kahkülün en güzel hali ise, saçları deniz tuzu benzeri doğal dalgalı görünüm veren ürünlerle şekillendirmek ve ardından adı üstüne, hafifçe dağıtarak kullanmaktır.

  1. Leo Kesim

Saç kesimindeki trendlerin geçmişten etkilendiğini kanıtlayan en iyi örneklerden biri, adını Leonardo DiCaprio’nun Titanik filmindeki tarzından alan Leo kesim. Kullanıcısına gösterişsiz bir çekicilik kazandıran bu kesimin çıkışı ise, K-pop başta gelmek üzere birçok ünlü ismin Instagram paylaşımları sayesinde oldu. Saçın üst kısımlarında oldukça uzun, altlarda ise katlı bırakılması ile elde edilen bu kesimde ön tarafta iki yana ayrılan perçemler bulunur. Çeşitli saç şekillendiriciler yardımıyla hafif dalgalı kullanıma da uygun olan Leo stili, ara kesimler ve katlar sayesinde tarzınızı bir anda değiştirebilir.

  1. Ağartılmış Fade

Ağartılmış fade; başın üst ve yan taraflarındaki saçların kademeli şekilde kısaltılması şeklinde elde edilen fade kesimin daha renkli ve dokulu versiyonu olarak tanımlanabilir. Sosyal medya fenomenlerinin yeni saç trendlerine eklediği bu stil oldukça sade ve şık görünen klasik fade kesimi çok daha yenilikçi bir görünüme sokar. İlk başlarda plantin ve beyaz gibi renklerle kullanılmış olsa da günümüzde pembe, mor, yeşil gibi sayısız çarpıcı tonda ve dokuda fade kesimine rastlamak mümkün. Bu stilin en büyük avantajı ise her saça uygulanması ve her durumda dikkat çekici durması.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Sonuç olarak; erkek saç kesiminin geleceği oldukça heyecan verici ve sonsuz olasılıklarla dolu. Az bakım gerektiren kısa kesimlerden doğal görünümlü dalgalara kadar her tarza ve kişiliğe hitap eden yeni nesil trendleri yakından takip etmek, bir yandan da size en uygun stili keşfetmek isterseniz, buradan hemen Cut Labs randevusu oluşturabilirsiniz. Saç kesim tekniklerini ve trendlerini yakından takip eden profesyoneller sayesinde hayalinizdeki görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir